| Input Voltage | 220-240V / 50-60Hz |
| Wattage | 34-51W |
| Protection Class | IP40 |
| Shape | Linear |
| Optical | diffuser |
| width, height | 80-60mm |
| Mounting Type | Rail Mounted |
| Armature Data | |
|---|---|
| Product Code | I02.LL.19035 |
| Family Name | extruded |
| Material | Aluminum Profile |
| Format | linear |
| Profile Width | 80mm |
| Profile Height | 60mm |
| Installation Type | Pendant, Surface Mounted and Rail Mounted |
| Productivity | >112lm/W |
| CRI | 80 |
| Light Distribution | Symmetrical Wide Angle |
| Protection Class | 40 |
| Luminaire Life | L70/B50 50000h |
| Optical | Opal Plexi |
| Length (A) | CRI | Order Code | Kelvin | 1150mm 34W 350mA lm | 1430mm 43W 350mA lm | 1710mm 51W 350mA lm |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1150mm - 34W | CRI>80 | I02.LL.19035 . (...) . (...) . (...) | 2700K | 3505 | 4434 | 5409 |
| 1430mm - 43W | 3000K | 3617 | 4575 | 5582 | ||
| 1710mm - 51W | 3500K | 3674 | 4647 | 5670 | ||
| 4000K | 3814 | 4825 | 5886 | |||
| 5000K | 3870 | 4895 | 5973 | |||
| CRI>90 | I02.LL.19035 . (...) . (...) . (...) | 2700K | 2944 | 3724 | 4544 | |
| 3000K | 3029 | 3831 | 4675 | |||
| 3500K | 3085 | 3902 | 4761 | |||
| 4000K | 3197 | 4044 | 4934 |
| 2 | Length (A) | 3 | Watts - Driving Current | 4 | CRI/Kelvin | 4 | CRI/Kelvin | 5 | Product Color | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1150mm | 34W | 34W (Direct) - 350mA | 827 | CRI>80 - 2700K | 927 | CRI>90 - 2700K | ![]() | 01 | white | |
| 1430mm | 43W | 43W (Direct) - 350mA | 830 | CRI>80 - 3000K | 930 | CRI>90 - 3000K | ![]() | 02 | ral 9010 | |
| 1710mm | 51W | 51W (Direct) - 350mA | 835 | CRI>80 - 3500K | 935 | CRI>90 - 3500K | ![]() | 03 | black | |
| 840 | CRI>80 - 4000K | 940 | CRI>90 - 4000K | ![]() | 04 | gray | ||||
| 850 | CRI>80 - 5000K | ![]() | 05 | dark gray | ||||||
![]() | 06 | special color |

1- Product code / Armature code
2- Length
3- Power
4- CRI / Kelvin
5- Color / Product color
6- Control type