| Input Voltage | 220-240V / 50-60Hz |
| Wattage | 30W |
| Protection Class | IP65 |
| Optical | Lens |
| width, length | 600x600mm |
| Armature Data | |
|---|---|
| Product Code | I02.LL.19870.030.830.01.V1 |
| Family Name | Sterile |
| Material | DKP Sheet |
| Format | Square |
| Measurement | 595x595mm |
| Height | 81mm |
| Productivity | >122lm/W |
| CRI | 80 |
| Light Distribution | Symmetrical Wide Angle |
| Protection Class | 65 |
| Luminaire Life | L70/B50 50000h |
| Optical | Tempered Opal Glass |
| Length (A) | CRI | Order Code | Kelvin | 30W 250mA lm |
|---|---|---|---|---|
| 595x595mm | CRI>80 | I02.LL.19760 . (...) . (...) . (...) . (... | 2700K | 3475 |
| 3000K | 3550 | |||
| 3500K | 3620 | |||
| 4000K | 3694 | |||
| 5000K | 3800 | |||
| CRI>90 | I02.LL.19760 . (...) . (...) . (...) . (...) | 2700K | 3225 | |
| 3000K | 3290 | |||
| 3500K | 3355 | |||
| 4000K | 3420 |
| Length | watts | Watts - Driving Current | CRI/Kelvin | CRI/Kelvin | Product Color | Product Color | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 595x595mm | 30W | 30W (Direct) - 250mA | 827 | CRI>80 - 2700K | 927 | CRI>90 - 2700K | ![]() | 01 | white |
| 830 | CRI>80 - 3000K | 930 | CRI>90 - 3000K | ![]() | 02 | ral 9010 | |||
| 835 | CRI>80 - 3500K | 935 | CRI>90 - 3500K | ![]() | 03 | black | |||
| 840 | CRI>80 - 4000K | 940 | CRI>90 - 4000K | ![]() | 04 | gray | |||
| 850 | CRI>80 - 5000K | ![]() | 05 | dark gray | |||||
![]() | 06 | special color |


1- Product code / Armature code